Prasówka

Ta strona powstała tak dla Was jak i dla mnie. Jak pewnie się domyślacie, czytam sporo blogów. Cóż byłby ze mnie za wannabe bloger, gdyby tak nie było? Niestety jestem także „tylko” człowiekiem i zdarza mi się zapomnieć o odwiedzeniu moich ulubieńców częściej niż bym chciała.

Prasówka to podstrona, która w założeniu ma działać na zasadzie facebookowego feedu, bo sam Facebook ostatnio nie zdaje już egzaminu. To tutaj będę zaglądać i klikać w odnośniki do moich ulubionych blogów. Mam nadzieję, że lista będzie się naturalnie powiększać 🙂  Was również serdecznie zachęcam do regularnego klikania tutaj w poszukiwaniu inspiracji.

Moi znajomi mają blogi:

Czarny Kotu – o niej nie zapomnę nigdy 😉 A to dlatego, że jest moją najlepszą przyjaciółką i to z nią spędzam najwięcej czasu na omawianiu meandrów blogowania. Czarny Kotu, zwany też Ysią prowadzi bloga popkulturowo-geekowo-nerdowego. Jeśli odnajdujesz choć cząstkę siebie w tych trzech słowach – kliknij czym prędzej.

Jarkowe Bazgroły – Jarkę także znam osobiście i także nie da się o niej zapomnieć. Jarkowe Bazgroły reklamują się jako blog z recenzjami książek, gier i komiksów, ale u Jarki bywa także przemyśleniowo, zdjęciowo a czasem tagowo.

Agua de Coco – kolejny znajomy blog, tym razem prowadzony przez Marka i Kasię, podróżników, których życie pognało aż do Lizbony 🙂 Miło wiedzieć co u nich, poza tym piszą w dwóch językach, a angielski jest bardzo bliski memu sercu, zatem klikam często.

Ciocia Owca – przed moją imienniczką, Martyną, makijaż nie ma tajemnic. Zazdraszczam wiedzy, więc zaglądam regularnie! Może wreszcie czegoś się nauczę.

Henri-and-her-hair – znajoma włosomaniaczka, której postępy i perypetie śledziłam jeszcze zanim sama pisałam bloga.

Inspirujące kobiety:

Babskie Pisanie – blog mądrej, dobrej, silnej kobiety, prawie mojej równolatki. No jak nie czytać?

Pani Miniaturowa – miniaturowa mama i ukochana (jak sama o sobie pisze) to po prostu mądra kobieta jest. A do tego wie, jak pisać chyba o wszystkim.

Kogel Mogell – Lajf kolejnej mamy z dodatkiem DIY (ta choinka z deseczek – WOW!). Inspiracja goni inspirację!

Agu Blog – Agu Blog to chyba jeden z najdłużej czytanych przeze mnie blogów. Jeden z bardzo niewielu blogów urodowych tutaj. U Agaty przyciągają nie tylko ciekawe treści, ale także przepiękne zdjęcia. Podziwiam ją za ogromne, dobre serce i cały styl życia jaki udaje jej się prowadzić 🙂 No, bloger goals, no 🙂

Mocem – blog inspirującej kobiety i mocnego mężczyzny. Mimo, że do ślubu mi nie spieszno, z przyjemnością czytam o życiu w małżeństwie. Poza tym można u nich kupić świetne koszulki i absolutnie przepiękne zaproszenia ślubne. Choćby to miało być i za 5 lat, ja już wiem, gdzie swoje kupię 🙂

Weekendownik – bloga Magdaleny zaczęłam czytać niedawno. Po dzisiejszym (03.01.2016) wpisie o makaronikach (moich ukochanych ciasteczkach!) wrócę tam na pewno nie raz! 😉

AniaGotuje.pl  – Moje marzenie: gotować kiedyś jak Ania 🙂 Po prostu!

Młoda Mama w Dolinie Hipsterów – Żona, matka i blogerka o piórze ostrym kiedy trzeba, ale także przyjemnym, kiedy tylko się da. Tematami (tymi nie-parentingowymi) bardzo trafia w mój gust. 🙂

Papuga z Ameryki – Wstyd się przyznać, ale dopiero co poznałam tego bloga. Kupił mnie szczególnie kategorią „Okiem imigranta”. Miałam kiedyś marzenie, by wyjechać do USA. Teraz mogę poznawać ten kraj i kulturę nie wychodząc z domu 🙂

Angielska Polka – na tego bloga trafiłam zupełnym przypadkiem, ale z pewnością zostanę na dłużej. Wyluzowane posty młodej dorosłej próbującej życia poza granicami kraju? Ja się na to piszę!

Zapipidopustkowie – Berenikę zaczęłam czytać głównie ze względu na genialną nazwę bloga, a także dlatego, że podzielamy miłość do języków. Zostałam na dłużej. #Lifegoals

Fajni faceci
Scinkijascinki – Marcin, Nina, Yahoo i Cynamon są tacy namacalni i prawdziwi do szpiku kości. A do tego Marcin naprawdę wie jak pisać, tak, żeby tekst został z Tobą na dłużej.

Historia Kanta – Kolejny blogujący tata, którego powinniście czytać. Co ja z tymi tatami? 😉

Popkultura, nerdoza, geekoza:

Jestem Geekiem – Geekstyle dla ludzi po 30-stce? No cóż, mnie do 30-stki jeszcze trochę brakuje a u Natalii czuję się jak ryba w wodzie. Plum!

Nerd Kobieta – Kobieta + Nerd, Nerd + Kobieta. Czyli trochę jak ja. Zajarana fantastyką i postapokalipsą. To też po części jak ja. W to mi graj!

Zwierz Popkulturalny – Zwierz jest Zwierzem (w osobie trzeciej). Zwierz pisze dzień dnia o tym co lubię najbardziej: dużo o serialach, filmach, Davidzie Tennancie i Benedikcie Cumberbatchu. Zwierza czytać należy i już! 😉

Herbaciane:

Piewcy Teiny – Pisane z miłości do herbaty! Każdy prawdziwy herbatoholik powinien tam zajrzeć.

Pierwsza pomoc blogowa:


ProBlogBloggers – Ekipa ProBlogBloggers sama prowadzi blogi, a do tego pomaga laikom takim jak ja stawiać pierwsze kroki. Czy to na WordPressie czy na facebookowym fanpage. Ja zaczynałam z nimi.

Jest Rudo – U Natalii również znajdziecie pełno blogowych mądrości. Dla mnie ogromną inspiracją są także jej zdjęcia! Grzech nie zajrzeć!

Hattu – Blog dla kreatywnych i przedsiębiorczych z dodatkiem zdrowej geekozy. Przedsiębiorcze Czwartki na przykład to lektura obowiązkowa!

Reklamy